Dobiegł końca plebiscyt na Wielkopolskie Koło Gospodyń Wiejskich 2015, organizowany przez redakcję "Głosu Wielkopolskiego", "Ziemi Kaliskiej" oraz portal naszemiasto.pl. W plebiscycie wzięło udział 68 KGW z Województwa Wielkopolskiego, w tym 8 z powiatów kaliskiego i ostrowskiego. Z obu powiatów największą liczbę głosów- 350 uzyskało KGW ze Zborowa w gminie Żelazków. W skali Województwa Wielkopolskiego zajęło 8 pozycję.

KGW w Zborowie zostało utworzone w 1963 roku. Początkowo działało przy Kółku Rolniczym w Zborowie. Pierwszą przewodniczącą była pani Marianna Wałęsiak, następnie zastąpiła ją pani Krystyna Prętczyńska, a od 1988 roku do dziś funkcję tę pełni pani Anna Piorun. Koło zajmuje się przede wszystkim działalnością kulinarną. Bierze udział w wielu wystawach i imprezach promując kuchnię regionalną. Za swe kulinarne osiągnięcia członkinie koła otrzymały wiele nagród, wyróżnień i podziękowań m. in: podczas Regionalnych Spotkań z Żywnością Tradycyjną i Ekologiczną- "Na Pograniczu Kultury", "Swojskie klimaty podkaliskiej chaty", "Tradycyjne ciasta i wypieki", "Wpływ kultury kulinarnej innych narodów na kulturę Wielkopolski". KGW ze Zborowa chętnie pomaga także w organizacji imprez kulturalno- rozrywkowych na terenie gminy Żelazków m. in: Dożynek, "Pyrczoka", "Dnia Kobiet", "Dnia Matki" itp. W 2013 r. podczas Powiatowej Inauguracji Roku Kulturalnego członkinie koła zostały nagrodzone za działalność na rzecz upowszechniania kultury i tradycji polskiej wsi.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!