Gmina Żelazków tradycyjnie, jak w latach ubiegłych przygotowała spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się 16 marca 2019 r. w sali OSP w Żelazkowie.
Licznie przybyłych gości powitała Wójt Gminy Żelazków Żaneta Lasiecka-Stodolna. Życzenia paniom złożył Przewodniczący Rady Gminy Józef Leśny, a strażacy, radni i sołtysi wręczyli kwiaty. Pani Wójt złożyła również życzenia obecnym panom, którzy 10 marca obchodzili Dzień Mężczyzny. W tym czasie panie wręczyły im czekolady.
Sobotnie spotkanie było też okazją do złożenia przez Panią Wójt życzeń sołtysom z gminy Żelazków i wręczenia im kwiatów z okazji Dnia Sołtysa, które w kalendarzu przypada 11 marca.
Obecnych na sali bawił męski zespół muzyczny „Niechcice”. Imprezę uświetnili występami uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dębem, których przygotowała nauczyciel Beata Glapa. Chłopcy z klasy pierwszej wykonali „Taniec w Kapeluszu”, natomiast chłopiec z klasy czwartej zaśpiewał utwór „Sofia” Alvara Solera.
Zachwyt publiczności wzbudziły znane włoskie przeboje w wykonaniu Alberta Amati, piosenkarza pochodzącego z Włoch.
Podczas uroczystości strażacy w galowych mundurach częstowali gości szampanem, kawą, ciastem i tortem.
Organizatorami Gminnego Dnia Kobiet był Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka. Imprezę przygotowała i prowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Lucyna Kaźmierczak.