kolorowe nuty 1
     W dniu 22.03.2019 r. w sali OSP Żelazków odbyły sie Eliminacje Gminne do XIX Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Wzięło w nich udział 18 młodych piosenkarzy z terenu naszej gminy. Po obradach jury, w których wzięli udział : Laura Wojtysiak - Dyrektor Biblioteki, Adam Michalak o raz Eryk Szolc - wokaliści oraz wykładowcy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza do półfinału Festiwalu zakwalifikowali się:

I Kategoria (klasy 1-3 szkoły podstawowej):

- Jakub Bogacz,

- Nadia Owczarek,

- Iga Rachelska

II Kategoria (klasy 4-6 szkoły podstawowej):

- Malwina Czarnecka,

- Nikola Majorek,

- Gabriela Ratajczyk

III Kategoria (klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjum):

- Zuzanna Domagalska

- Julia Lingowska

- Amelia Zawadzka.

Półfinał Festiwalu odbędzie si ę 13 kwietnia 2019 r. a finał 28 kwietnia 2019 r.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Na fotorelację zapraszamy do galerii.

Gmina Żelazków tradycyjnie, jak w latach ubiegłych przygotowała spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się 16 marca 2019 r. w sali OSP w Żelazkowie.
Licznie przybyłych gości powitała Wójt Gminy Żelazków Żaneta Lasiecka-Stodolna. Życzenia paniom złożył Przewodniczący Rady Gminy Józef Leśny, a strażacy, radni i sołtysi wręczyli kwiaty. Pani Wójt złożyła również życzenia obecnym panom, którzy 10 marca obchodzili Dzień Mężczyzny. W tym czasie panie wręczyły im czekolady.
Sobotnie spotkanie było też okazją do złożenia przez Panią Wójt życzeń sołtysom z gminy Żelazków i wręczenia im kwiatów z okazji Dnia Sołtysa, które w kalendarzu przypada 11 marca.
Obecnych na sali bawił męski zespół muzyczny „Niechcice”. Imprezę uświetnili występami uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dębem, których przygotowała nauczyciel Beata Glapa. Chłopcy z klasy pierwszej wykonali „Taniec w Kapeluszu”, natomiast chłopiec z klasy czwartej zaśpiewał utwór „Sofia” Alvara Solera.
Zachwyt publiczności wzbudziły znane włoskie przeboje w wykonaniu Alberta Amati, piosenkarza pochodzącego z Włoch.
Podczas uroczystości strażacy w galowych mundurach częstowali gości szampanem, kawą, ciastem i tortem.
Organizatorami Gminnego Dnia Kobiet był Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka. Imprezę przygotowała i prowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Lucyna Kaźmierczak.