images

W dniu 12 października  w sali OSP w Żelazkowie odbyła się Uroczysta Gala wręczenia Stypendiów Naukowych Wójta Gminy Żelazków. Szczególnie uzdolniona młodzież przybyła licznie wraz z rodzicami i opiekunami. Wręczenia symbolicznych dyplomów i podziekowań dokonali Wójt Gminy Żelazków Sylwiusz Jakubowski, Przewodniczacy Rady Gminy Józef Leśny oraz Przewodniczący Komisji Stypendialnej Sławomir Jakubczak. W szkołach podstawowych wymagana średnia do uzyskania stypendiów wynosila minimum  5,3 i uzyskało ja 71 uczniów. W gimnazjach- średnia powyżej 5,1 i uzyskało sja 46 uczniów. Szkoły ponadgimnazjalne - średnia powyżej 4,8 i uzyskało ją 46 uczniów. Studenci - średnia powyżej 4,5 i zdobyło  ją 44 stypendysów. Prócz stypendiów naukowych przyznano również stypendia w dziedzinie sportu: pływanie, kolarstwo, lekkoatletyka, taniec sportowy i piłka nożna oraz za osiągnięcia wokalne.

Laureatom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

złote gody

Dnia 5 października w sali OSP w Żelazkowie odbyły się Złote Gody czyli Jublileusz 50-lecia pożycia Młażeńskiego. Pary małżeńskie z terenu  gminy Żelazków zostały uhonorowane medalami, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Wójt Gminy Sylwiusz Jakubowski.
                                   Wszystkim parom GRATULUJEMY oraz życzymy długich lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności.

Coroczne Powiatowe Spotkanie z Kulturą odbyło się w tym roku w Żelazkowie 29 września w sali OSP.
Podczas spotkania wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Mycielinie pod kierownictwem Mariusza Trzcińskiego oraz Zespół Kabaretowo- Ludowy "Niechcice".

Oficjalną część uroczystości rozpoczęła przemowa Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz Wójta Gminy Żelazków Sylwiusza Jakubowskiego.

Uchwałą Zarządu Powiatu Kaliskiego wręczono łącznie 14 nagród finansowych oraz 5 nagród honorowych. Wśród nagrodzonych byli również zasłużeni dla kultury z terenu naszej gminy:

- Zespół Kabaretowo- Ludowy "Niechcice"

- Koło Emerytów, Inwalidów i Rencistów z Żelazkowa

- Laura Barbara Wojtysiak - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Żelazków.

Po wręczeniu nagród i przy akompaniamencie zespołu "Niechcice" zaproszeni goście zostali zaproszeni na poczęstunek z tradycyjnego stołu wiejskiego.

pobrane CYRK WISŁA

zaprasza