W dniu 17 października 2020 r. na sali OSP w  Żelazkowie zorganizowana została pierwsza akcja Honorowego Oddawania Krwi. Każdy z Honorowych Dawców Krwi  otrzymał bilet na kabaret Spotkanie z Balladą: "Jesień w Kopydłowie" i Koncert Patrycji Runo. W gronie honorowych Krwiodawców było kilkoro dawców pierwszorazowych.

Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom gminy Żelazków, którzy oddali krew i zapraszamy do kolejnych zbiórek krwi, które będą organizowane. Zebrana krew to nie tylko kolejny przykład bezinteresownej pomocy i ofiarności na rzecz innych, ale przede wszystkim realny wymiar ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Akcja poboru odbywała się w warunkach reżimu sanitarnego.

Organizatorem wydarzenia  był: Wójt Gminy Żelazków, Gminny Ośrodek Kultury oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii!

Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z Wójtem Gminy Żelazków, Gminnym Ośrodkiem Kultury

organizują w dniu 17.10.2020 r. w godz: 9:00 - 12:00 akcję pobierania krwi w sali OSP Żelazków.

Na każdego Honorowego Dawcę Krwi czeka bilet na Kabaret: Spotkanie z Balladą  "Jesień w Kopydłowie"

i Koncert Patrycji Runo.

Oddawanie Krwi:

• nie boli,
  • jest bezpieczne dla dawcy,
  • nie grozi zarażeniem,
  • nie uzależnia.

Wystarczy chcieć!

Nie musisz się szczególnie przygotowywać. Nie musisz znać swojej grupy krwi.

Wystarczy, że w dniu donacji zjesz lekkostrawne, niskotłuszczowe śniadanie, wypijesz większą niż zwykle ilość wody ( już w dniu poprzedzającym oddanie krwi) i tuż przed oddaniem powstrzymasz sie od palenia papierosów.

Więcej informacji o honorowym oddawaniu krwi znajdziesz na www.twojakrew.pl

KREW

W dniu 22 lipca 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego parku w Żelazkowie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski wraz z Wójtem gminy Żelazków - Sylwiuszem Jakubowskim. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski, Senator - Janusz Pęcherz, Starosta Krzysztof Nosal, przewodniczący Rady Powiatu - Jan Kłysz, Komendant policji Mariusz Kołodziejczyk oraz wielu innych zaproszonych gości.

Zabytkowy park w Żelazkowie nabrał nowego blasku. Dziesiątki ławek ustawionych wzdłuż alejek, stawy z tryskającymi fontannami, parkowe rzeźby, tysiące posadzonych nowych roślin, krzewów i drzew. Wiosenna zieleń pięknie podkreśla zadbane alejki, nowe nasadzenia oraz wypielęgnowane trawniki. Uwagę spacerowiczów przyciągają tryskające fontanny. Szczególnie ciekawie wyglądają o zmierzchu i w nocy. Wówczas tryskająca woda mieni się kilkoma kolorami. W nocy park jest oświetlony.

Uczestnicy imprezy zwiedzali park spacerując po alejkach, podczas gdy najmłodsi brali udział w konkursach, zabawach przygotowanych przez GOK, Bibliotekę i animatorów. Przy okazji odbył się kiermasz i zbiórka pieniędzy na rzecz chorego dziecka. Otwarcie parku w Żelazkowie uświetnił również występ w wykonaniu Orkiestry Dętej i Mażoretek "Wiwat".

Organizatorzy imprezy: Urząd Gminy Żelazków, Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dom Seniora.

Na fotorelację z otwarcia parku w Żelazkowie zapraszamy do galerii.

W dniu 07 marca 2020 r. w sali OSP w Żelazkowie odbył się Gminny Dzień Kobiet i Mężczyzn. Każdy z przybyłych gości otrzymał drobny upominek, który był wręczany przez Panią Radną Anitę Cierlaczyk i przez strażaków: dla Pań był to kwiatek, a dla Panów lizak. Wszystkich gości powitał Wójt Gminy Żelazków składając życzenia wszystkim Paniom i Panom. Podczas uroczystości goście byli częstowani tortem, kawą, herbatą i ciastkiem roznoszonym przez druhów z OSP. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Na początku wystąpił zespół cygański – Dziani, który dał niesamowity koncert w rytmie znanych i lubianych cygańskich przebojów. Kolejną niespodzianką był występ Pana Arkadiusza Zgody – Giczańskiego, który wcielił się w postać Elvisa Presleya i zaprezentował najpiękniejsze piosenki z jego repertuaru. Nie zabrakło humoru i dobrej zabawy. W międzyczasie przeprowadzona została loteria fantowa, w której nagrodą główną Wójta Gminy Żelazków był ciśnieniowy ekspres do kawy. Serdeczne podziękowania za pomoc przy obsłudze  tegorocznej imprezy należą się druhom z OSP Tykadłów i OSP Goliszew, a także Paniom ze Stowarzyszenia „Razem przez Wieś” z Żelazkowa oraz Pani Prezes OSP w Żelazkowie Mirosławie Kraszkiewicz – Kłodzińskiej.

Na fotorelację zapraszamy do Galerii.