W dniu 22 lipca 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego parku w Żelazkowie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski wraz z Wójtem gminy Żelazków - Sylwiuszem Jakubowskim. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski, Senator - Janusz Pęcherz, Starosta Krzysztof Nosal, przewodniczący Rady Powiatu - Jan Kłysz, Komendant policji Mariusz Kołodziejczyk oraz wielu innych zaproszonych gości.

Zabytkowy park w Żelazkowie nabrał nowego blasku. Dziesiątki ławek ustawionych wzdłuż alejek, stawy z tryskającymi fontannami, parkowe rzeźby, tysiące posadzonych nowych roślin, krzewów i drzew. Wiosenna zieleń pięknie podkreśla zadbane alejki, nowe nasadzenia oraz wypielęgnowane trawniki. Uwagę spacerowiczów przyciągają tryskające fontanny. Szczególnie ciekawie wyglądają o zmierzchu i w nocy. Wówczas tryskająca woda mieni się kilkoma kolorami. W nocy park jest oświetlony.

Uczestnicy imprezy zwiedzali park spacerując po alejkach, podczas gdy najmłodsi brali udział w konkursach, zabawach przygotowanych przez GOK, Bibliotekę i animatorów. Przy okazji odbył się kiermasz i zbiórka pieniędzy na rzecz chorego dziecka. Otwarcie parku w Żelazkowie uświetnił również występ w wykonaniu Orkiestry Dętej i Mażoretek "Wiwat".

Organizatorzy imprezy: Urząd Gminy Żelazków, Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dom Seniora.

Na fotorelację z otwarcia parku w Żelazkowie zapraszamy do galerii.

W dniu 07 marca 2020 r. w sali OSP w Żelazkowie odbył się Gminny Dzień Kobiet i Mężczyzn. Każdy z przybyłych gości otrzymał drobny upominek, który był wręczany przez Panią Radną Anitę Cierlaczyk i przez strażaków: dla Pań był to kwiatek, a dla Panów lizak. Wszystkich gości powitał Wójt Gminy Żelazków składając życzenia wszystkim Paniom i Panom. Podczas uroczystości goście byli częstowani tortem, kawą, herbatą i ciastkiem roznoszonym przez druhów z OSP. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Na początku wystąpił zespół cygański – Dziani, który dał niesamowity koncert w rytmie znanych i lubianych cygańskich przebojów. Kolejną niespodzianką był występ Pana Arkadiusza Zgody – Giczańskiego, który wcielił się w postać Elvisa Presleya i zaprezentował najpiękniejsze piosenki z jego repertuaru. Nie zabrakło humoru i dobrej zabawy. W międzyczasie przeprowadzona została loteria fantowa, w której nagrodą główną Wójta Gminy Żelazków był ciśnieniowy ekspres do kawy. Serdeczne podziękowania za pomoc przy obsłudze  tegorocznej imprezy należą się druhom z OSP Tykadłów i OSP Goliszew, a także Paniom ze Stowarzyszenia „Razem przez Wieś” z Żelazkowa oraz Pani Prezes OSP w Żelazkowie Mirosławie Kraszkiewicz – Kłodzińskiej.

Na fotorelację zapraszamy do Galerii.

Dnia 25.01.2020 r. w sali OSP w Żelazkowie odbył się Gminny Dzień Babci i Dziadka. Oprócz babć i dziadków zjawiły się również ich rodziny i zaproszeni goście. Po powitaniu wszystkich nastąpiła część artystyczna, w której zaprezentowały się tanecznie i wokalnie dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębem. Następnie na scenie zaśpiewały uczennice Szkoły Podstawowej w Goliszewie – Marika Bryła i Elżbieta Kubiak. Po występach dzieci na scenie zaprezentował się Teatr muzyczny HALS z Gdyni, który bawił publiczność żartem i piosenką.

Na fotorelację zapraszamy do galerii.

W niedzielę 15 grudnia 2019 r., w sali OSP w Żelazkowie odbyło się Spotkanie Wigilijne, na które licznie przybyli  mieszkańcy gminy Żelazków. Wójt Gminy Żelazków, Księża proboszczowie z parafii Borków Stary, Kokanin, Tykadłów i Goliszew oraz zespół góralski złożyli wszystkim przybyłym gościom życzenia spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Każdy mógł poczęstować się przygotowanymi potrawami wigilijnymi, a także przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Spotkaniu towarzyszył zespół muzyczny Góralska Kapela Jontki, która zagrała swoje autorskie utwory muzyczne oraz nasze piękne polskie kolędy i pastorałki. Ważnym wydarzeniem, które miało miejsce w tym dniu były również 60-te urodziny Wójta Gminy Żelazków Sylwiusza Jakubowskiego.

Z okazji Świąt życzymy Państwu rodzinnie spędzonego czasu, pogody ducha i dużo pomyślności w Nowym Roku

- Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Żelazkowie.