W dniu 26 kwietnia 2023 r. odbył się coroczny Gminny Konkurs Piosenki pt: "Piosenka dla Mamy". Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Żelazków Michał Kraszkiewicz. Młodzi wykonawcy zmierzyli się z utworami poświęconymi Mamom.

Gminny Ośrodek Kultury jako organizator konkursu zaprosił do udziału dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Żelazków w czterech kategoriach wiekowych:

Kategoria O:

I miejsce: Milena Łuczak - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kokaninie z piosenką "Jestem cząstką Ciebie"

II miejsce: Lena Olszewska - Szkoła Podstawowa w Skarszewie z piosenką "Jesteś Mamo skarbem mym" oraz Anna Nowak - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dębem z piosenką "Dam Mamie serce"

III miejsce: Lidia Gruszka - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dębem z utworem " Piosenka dla Mamy" oraz Kamila Stasiak - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kokaninie z piosenką "Dam mamie serce"

Wyróżnienie Jan Kurdyk - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dębem 

Kategoria I:

I miejsce: Blanka Krupińska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dębem z piosenką "Moja mama jest artystką"

II miejsce: Julia Chudzińska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dębem z piosenką "Mama mówiła" oraz Bartłomiej Waszak - Szkoła Podstawowa w Skarszewie z utworem "Jesteś mamo skarbem mym"

III miejsce: Nikola Szafran - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dębem z piosenką "Mama Freddiego" oraz  Kornelia Pawłowska - Szkoła Podstawowa w Żelazkowie z piosenką "Mama wszystko wie"

Wyróżnienia - Zofia Szeliga - Szkoła Podstawowa w Kokaninie i Kalina Dominiak - Szkoła Podstawowa w Żelazkowie

Jury przyznało również wyróżnienia w pozostałych dwóch kategoriach dla Marty Grzelak ze Szkoły Podstawowej w Skarszewie i Szymona Króla ze Szkoły Podstawowej w Kokaninie.

Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów drobny upominek i pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami. Ponadto laureaci  konkursu będą mieli okazję zaprezentować się podczas Gminnego Dnia Dziecka w dniu 27 maja, na który serdecznie zapraszamy.

Gratulujemy wszystkim młodym wykonawcom i dziękujemy za udział w konkursie.